Dalším členem našeho týmu je Tomáš Král. Tomovým prvním sportem byl basketbal, ze kterého ke konci základní školy přešel na volejbal. U volejbalu vydržel 7 let, než odjel na rok do Německa. Po návratu zpátky do Čech zjistil, že potřebuje změnu, co se sportu týče. Během studia gymnázia se pravidelně účastnil středoškolské ligy v ultimate a tak se rozhodl, že tomuto sportu zkusí věnovat více času. V roce 2014 začal tedy pravidelně trénovat a tento sport ho nadchl. Jak ze samotného charakteru ultimate, tak i z komunity, která tento sport tvořila a dodnes tvoří.

Jelikož je Tom rodák z Českých Budějovic, tak začal trénovat s týmem 3SB, se kterým se v dalších letech účastnil českých a zahraničních turnajů. Prvním rokem byl také členem juniorské na mistrovství Evropy ve Frankfurtu. Kvůli zdravotním potížím musel bohužel po pár letech s aktivním trénování a hraním ultimate skončit a můžete ho v dnešní době potkat spíše nárazově na neligových turnajích.

Tom vystudoval bakalářské studium fyzioterapie a nyní dokončuje navazující magisterské studium aplikované kineziologie. Rád se s vámi podělí o znalosti, které během dosavadního studia získal a ochotně odpoví na vaše otázky, které se týkají pohybu, lidského těla a zdraví. Když neví, tak se to nebojí přiznat a případně doporučit jiný zdroj informací.

Krom velké škály sportů má Tom také v oblibě hudbu, lákají ho severské země a jeho super schopností je spát klidně do oběda.

Cíl v UIA:

  • Předávat informace o lidském těle

Specializace:

  • Fyzická příprava
  • Kompenzační cvičení

Kvalifikace:

  • Bakalář fyzioterapie
  • Student magisterského studia aplikované kineziologie

Zkušenosti:

  • Školní praxe