Ultimate Improvement Academy se začala formovat začátkem roku 2020. Čtveřice zkušených trenérů a hráčů zároveň se rozhodla aktivně podporovat týmy klepající na dveře první ligy a zvýšit tak konkurenci na české lize. Věříme, že to je nezbytný krok k tomu, aby si Česká republika vybudovala širší základnu zkušených hráčů. To se potom promítne i do konkurenceschopnosti reprezentací, klubů v evropské lize i na úrovni české ligy samotné.

Jedná se o iniciativu, jejíž cílem je zlepšovat kvalitu týmů na pomezí první a druhé ligy, tedy týmy, které již mají základní zkušenosti, nicméně jim chybí v týmu zkušení lidé (hráči se zkušeností z Evropské ligy, z české reprezentace či z větších zahraničních turnajů), kteří by dokázali další dovednosti hráčů v týmu rozvinout. Aktuálně se UIA skládá ze 4 členů, kterými jsou Martin Lipert – Lipi, Pavel Pelikán – Peli, Ondřej Rýdlo – Čégo a Tereza Čermáková – Terez.

V roce 2020 jsme jako svou premiéru pořádali Play Smarter Days 2020 (dále jen PSD), tedy třídenní kemp pro středně pokročilé hráče se zaměřením na zlepšení jejich individuálních dovedností. Akci máme v plánu každoročně opakovat. Pořádání kempů nicméně není jediná věc, kterou v rámci UIA nabízíme, již teď se na nás mohou kapitáni či hráči obrátit, pokud mají zájem, aby se týmového soustředění zúčastnil někdo externí a případně i zrealizoval konkrétní tréninkový blok. I mimo PSD nás mohou hráči nebo týmy oslovit, pokud mají zájem o analýzu jejich házení či analýzu jiných individuálních dovedností. Jsme připraveni na online konzultace – pokud máte nějaké týmové téma, či máte nějakou vizi, ale neumíte si s tím poradit, opět se na nás můžete obrátit a zkusíme společně najít východisko pomocí konzultací. Pokud vás něco z toho zaujalo, neváhejte nás kontaktovat na této mailové adrese: [email protected], nebo kontaktujte kohokoliv z našeho týmu UIA. Doporučujeme sledovat naší FB stránku a Instagram.