Ondřeje jste mohli poprvé vidět s diskem na podzim roku 2010 v růžových barvách mančaftu The Route Eighty-Eight. Brzy nato se začlenil do juniorské reprezentace, kde vybojoval 5. místo (2011, EYUC Wroclaw) a 6. místo (2013, EYUC Kolín nad Rýnem). Reprezentační kariéra Ondřeje pokračoval rovnou v roli kapitána do mixové kategorie dospělých (EUC Copenhagen 2015 – 4. místo, WUGC London 2016 – 9-11. místo) a v posledních letech působil jako kapitán mužské reprezentace (2019, Gyor). Na české úrovni působil Ondřej v týmu Terrible Monkeys, nejdřív jako hráč a poté jako hráč a trenér. S Terrible Monkeys Ondřej zaznamenal několik různých úspěchů na české i evropské lize. V roce 2018 byl Ondřej vyhlášen nejlepším českým hráčem a v roce 2019 byl oceněn jako Runner-up evropským magazínem Ultiworld. 

Ondřej je výraznou postavou českého ultimate jak po stránce herní, tak sociální. Za tuto dobu si vysloužil spoustu přízvisek – Pígo, Rydy, Oňas, skopová hlava, ale většina z Ultimate komunity ho nejspíš zná jako Čéga. Momentálně studuje magisterskou psychologie na FSV UK a zároveň Bezpečnostní studia na FF UK. I když je jeho hlavním zájmem sociální psychologie, absolvoval několik kurzů sportovní psychologie. Také se angažuje v organizaci Green Dock, která využívá poznatků behaviorálních věd k podpoře udržitelného chování českých občanů. Ondřej je také vášnivým hudebníkem, hraje na housle a kytaru. 

Ale zpátky k Ultimate. Ondřej trénoval spolu s Martinem Lipertem českou juniorskou reprezentaci chlapců v letech 2016 a 2017. Již čtvrtým rokem spolutrénuje svůj domácí tým Terrible Monkeys a v posledním roce, nebýt Covidu, působí jako trenér mužského nároďáku. Od Čéga můžete očekávat, že vás nasměruje správným směrem, aby váš progres a užitečnost na hřišti byly co největší. Pomůže vám najít motivaci a cestu pro své další posuny novým a inovačním přístupem. Rád předává své zkušenosti a vítá další náhledy, ze kterých může čerpat novou inspiraci.

Cíl v UIA:

  • Nabídnout možnost k rozvoji i pokročilým hráčům v ČR

Specializace:

  • Psychická odolnost, týmové procesy a taktiky, pokročilí hráči

Kvalifikace:

  • Trenérská licence III. třídy
  • Psychologie sportu
  • Pedagogické minimum (pro lektory volného času)

Zkušenosti:

  • Trenér juniorské reprezentace (2016 15. místo MS; 2017 7.místo ME)
  • Trenér Terrible monkeys (2019 3. místo MČR open, 2020 2. místo MČR open)
  • Trenér České reprezentace (od roku 2020, kapitán v roce 2019)