Revolver: 2014 – 2021

Tento článek je již čtvrtou částí z delší série, odkazy na předešlé částí jsou zde:Historie a trenérské osobnosti, 2006 – 2014 a Šachy v pohybu.

2015

Rok 2015 nebyl pro Revolver tak vítězný, jako v předchozích letech. Na třech turnajích v tzv. pre-season museli hráči zkousnout porážku ve finále. Vyhráli až US Open a na Nationals byli kousek od vyřazení ve čtvrtfinále proti týmu z Washingtonu DC, Truck Stopu. V poločase prohrávali 8-5 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se mohl výsledek zvrátit. Nicméně Revolver zabojoval a na universe point šel útokem. Ten trval pouhé dvě přihrávky, po vycentrování hodil přesnou forehandovou dlouhou proti větru Joye na Kittredge (13-12). V semifinále se utkali s Machine a ve finále s Sockeye. Po neúspěšném roce 2014 tak mohli hráči ze San Francisca opět zvednout nad hlavu pohár.

2016

V roce 2016 se v Londýně uskutečnilo WUGC. Na toto mistrovství vyslal Revolver nejvíce hráčů ze všech amerických týmů, celkem 10. Šest hrálo v mužském a čtyři v mixovém týmu. Oba týmy dokázali svůj turnaj vyhrát. Zejména mužské finále patři k těm nejlepším zápasům, jaké se kdy odehrály. Na Nationals měl Revolver těsné semifinále s Ring of Fire (13-12) a poté finále s Ironside. To dospělo až do universe pointu, kde se po dvou turnoverech mohl nakonec radovat tým z Bostonu. Důležitou roli v tomto zápase sehrál Kurt Gibson, který odehrál velké množství bodů. Je to třetí nejsledovanější zápas na youtube USA Ultimate.

2017

Další rok se tým celkem změnil, odešlo z něj sedm hráčů a na jejich místo přišlo šest nových. Tak velké změny se v soupisce většinou neděly. Nicméně na týmu se to nijak nepodepsalo, opět celkem suverénně dokráčel k titulu. Po vítězném čtvrfinále proti PoNY (15-4) vyzval v semifinále opět Ring of Fire (13-10) a ve finále porazil Doublewide jednoznačně 15-7. Dalším titulem si zajistili první místo v nasazení na příštím WUCC. 

2018

WUCC 2018 rozehrál tým bez větších problémů. A opět to byl evropský tým, který potrápil Revolver jako první. Tentokrát to byli však Freespeed z Basileje. Jejich útok držel svými hody Luca Miglioretto a dlouho se zdálo, že Basilej dokáže obhájce potrápit. Nicméně nakonec se šířka kádru projevila a byť Freespeedi vedli 11-10 nakonec padli 12-15. Osmifinále bylo prvním těsným zápasem, ve čtvrfinále si Revolver poradil s francouzským Tchac (15-8) a následně vyzval v semifinále GOAT. Ty porazil v zápase, který se kvůli bouřce přerušil a dohrál v hale (15-10). Finále se nakonec muselo také konat ve velké nafukovčce a zde se utkali s Colony z Austrálie. Ti byli posíleni o Jimmy Mickla a Chrise Kochera. Zápas skončil nakonec 15-13 pro Revolver, potřetí v řade vyhráli WUCC. 

2019

Velká porážka dříve či později musela přijít. A přišla stylem, který předpověděl už v roce 2011 Lou Burruss. Ve sloupku píše Lou mimo jiné o tom, že útočný systém Revolveru je velmi zranitelný za použití správně načasovaných poachů. Vypichuje, z jakých míst a v který čas by měl poach přijít a při sledování finále mu můžeme dát jen za pravdu. Samozřejmě, že stratég PoNY Bryan Jones přidal k myšlence provedení, dle jejich slov trénovali tento typ obrany velice dlouho, a nakonec to předvedli na největším jevišti, ve finále Nationals. Konečné skóre 7-15 z pohledu Revolveru. Úsměvné je, že poslední bod PoNY chytal Beua Kittredge přes svého dlouholetého kolegu z útoku, Ashlina Joye. Po zápase vzniklo několik analýz. Videorozbory je možné vidět například zde, ze článků stojí za zmínku tento, bohužel je však dostupný pouze pro předplatitele Ultiworld. 

Prohra s PoNY znamenal konec jedné generace hráčů v Revolveru. Celkem dvanáct jich z týmu odešlo a přišlo deset nových. Nová soupiska se nedokázala prosadit a na Nationals skončili ve čtvrfinále proti pozdějším finalistům Chicago Machine (13-15). 

2021 

Po pandemii opustili tým další dlouholetí hráči,například Rasmussen, který oblékal dres Revolveru od roku 2009. V sezóně 2021 byl Revolver jediným týmem, který dokázal před Nationals porazit úřadující mistry Sockeye a na poslední turnaj sezóny přijel s dobrou formou. Ve skupině málem porazili Ring of Fire, kdy měli disk při útoku za stavu 14-14 těsně před zónou soupeře, nicméně po chybě o něj přišli. V osmifinále vyzvali Machine a prohráli v universe pointu 14-15. Díky tomuto výsledku nebude Revolver moci počtvrté obhajovat trofej pro nejlepší klub na světě. Ale omlazený a hladový tým ze San Francisca se vrátí a bude chtít navázat na své historické úspěchy.  

Příště se dozvíte: jak probíhali výběry do týmu v roce 2012, na co kladli při výběru kapitáni a trenéři velký důraz, historky Davideho z jednotlivých tréninků i z pobytu v USA a mnoho dalšího.